Zdobądź pewność siebie pisząc swoją osobistą legendę

Zdobądź pewność siebie pisząc swoją osobistą legendę

Chwile słabości zdarzają się każdemu z nas. Co zrobić, gdy brak już sił? W takich momentach bardzo często zbawienne okazuje się poczucie humoru, a także… odrobina szaleństwa i kreatywności.

Co może wyjść z takiego połączenia?  Pomysł na dziś: osobista legenda 🙂

LEGENDA – opowieść albo zbiór opowieści o postaci czy postaciach historycznych (lub też uważanych za historyczne). (…) Legendy opowiadają o mędrcach, świętych, władcach, politykach, wojownikach lub innych popularnych bohaterach. Składają się często z nieprawdopodobnych albo nierealnych motywów. Różnią się od mitów tym, że mają podstawy historyczne i opowiadają o ludziach, a nie bogach – chociaż niekiedy różnica trudna jest do wytyczenia.

Brzmi trochę ekscentrycznie? Być może. Jednak ta – z pozoru zabawa – jeśli podejdziesz do niej poważnie da Ci siłę na przezwyciężanie trudności, które będą pojawiały się w przyszłości na Twojej drodze.

Chwyć zatem kartkę i długopis… a jeśli brakuje Ci pomysłu od czego zacząć pisanie Twojej osobistej legendy, poniżej kilka pomysłów:

1. LEGENDARNA POSTAĆ: Jak brzmiałoby Twoje imię i nazwisko, gdybyś urodził się kilkaset lat temu?

2.  POKONANE SMOKI:  Przypomnij sobie z jakimi życiowymi przeciwnościami poradziłeś sobie do tej pory? Jakie problemy rozwiązałeś? Z jakich trudnych sytuacji życiowych wyszedłeś zwycięsko? Jak nazwałbyś te smoki?

3. TWOJE MOCE:  Jakie Twoje umiejętności, cechy charakteru pomogły Ci w pokonaniu tych przeciwności losu? Jak nazwałbyś te moce?

4. TWOI SPRZYMIERZEŃCY: Jakie inne osoby pomogły Ci w pokonaniu  życiowych trudności ? Przyjaciele? Rodzina? A może Twoje kochane domowe zwierzątko? 🙂 Jakie cechy i umiejętności mają te osoby? Co takiego zrobiły, aby Ci pomóc?

5.  PRZEBIEG BITWY: Jak przebiegała Twoja walka z przeciwnościami? Jakie utrudnienia pojawiały się na drodze do osiągnięcia przez Ciebie upragnionego sukcesu?

6.  MORAŁ HISTORII: Jakie wnioski dla Ciebie wynikają z tej legendy? Czego nauczyłeś się poprzez te doświadczenia? Jakie wnioski z całej historii wyciągasz dla siebie na przyszłość?

To tylko przykładowe podpowiedzi do tworzenia fabuły Twojej osobistej legendy. Bądź kreatywny, twórz własne metafory, baw się słowem i … uśmiechnij się 🙂  A napisaną legendę zachowaj dla siebie, a może… zechcesz przeczytać ją swoim dzieciom lub wnukom do snu? 🙂

Mówienie i pisanie zawsze przychodziło mi z łatwością. Podobno słynę z ciętej riposty. Wszyscy myśleli, że zostanę nauczycielem, a wylądowałam na socjologii. Jednak po latach okazało się, że da się te obie rzeczy połączyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KONTAKT

Daj nam znać co możemy dla Ciebie zrobić, wypełniając formularz poniżej, a my skontaktujemy się z Tobą do 48h w dni robocze.

  * Twoje imię i nazwisko:


  * Treść wiadomości:

  * Czy prowadzisz firmę?

  * Podaj NIP Twojej firmy:

  * Podaj numer telefonu:

  * Twój adres e-mail:

  Jeśli jesteś zainteresowany pozyskaniem dotacji na usługi szkoleniowo-doradcze wypełnij nasz formularz pod dotacje dostępny pod TYM LINKIEM.

  Natomiast jeśli chcesz byśmy dopasowali indywidualny program rozwojowy, wypełnij jeden z poniższych formularzy:

  Analiza potrzeb szkoleniowo-doradczych KLIENT BIZNESOWY

  Analiza potrzeb szkoleniowo-doradczych KLIENT INDYWIDUALNY

  * W celu zapewnienia najlepszej jakości odpowiedzi wszystkie pola w formularzu są obowiązkowe.