Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the woocommerce domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/archiza/www/wp-includes/functions.php on line 6114
Jak określić swoje życiowe predyspozycje? – Architekci Przedsiębiorczości by FLOW
AP Logo

Mówi się, że życie to sztuka wyborów. Niektóre z nich podejmujesz zupełnie automatycznie i bez dłuższych rozmyślań, np. decyzja o przejściu na drugą stronę ulicy zajmuje Ci zazwyczaj kilka sekund.

Nad innymi rozmyślasz przez długie godziny, a czasem nawet lata – bo jak tu w kilka minut zdecydować o wyborze kierunku studiów, zmianie wykonywanego zawodu czy otworzeniu własnej działalności gospodarczej?

Przy podejmowaniu tego typu decyzji bardzo pomocna jest wiedza o tym, jakie są Twoje wewnętrzne predyspozycje. Gotowy do poszukiwań? Sięgnij zatem po kartkę i zacznij pisać 🙂

Jak określić swoje życiowe predyspozycje?

1. SENS – wypisz wszystkie sprawy, działania, zadania, które są dla Ciebie ważne.

2. TALENT – wypisz swoje zdolności, umiejętności, talenty – wszystko to, co przychodzi Ci z łatwością. Uwzględnij tu również informacje o Twoich talentach, które dostrzegają u Ciebie osoby z Twojego otoczenia.

3. PRZYJEMNOŚĆ  –  wypisz wszystkie sytuacje, z których czerpiesz przyjemność, które dają Ci radość i satysfakcję.

POLA 1, 2, 3 – to pola w których poszukujesz powiązań pomiędzy wskazanymi dwoma obszarami: zastanów się, co jest dla nich wspólnego i zanotuj wszystkie swoje skojarzenia i myśli.

POLE 4 – to pole syntezy: znajdź wspólne elementy pomiędzy polami 1, 2, 3 – wypisz wszystko to, co przychodzi Ci do głowy: mogą to być zarówno konkretne jak i bardziej ogólne myśli związane z Twoją przyszłością. To pole określa TERYTORIUM, KTÓRYM WARTO ZAJMOWAĆ SIĘ W ŻYCIU.

Zatrzymaj kartkę i  wróć do niej za kilka dni. Jeśli  w Twojej głowie pojawią się jakieś nowe pomysły, spostrzeżenia zapisz je w diagramie. Możesz też wykonać całe ćwiczenie od nowa.

Bibliografia:

Bennewicz M., Coaching i mentoring w praktyce, Burda Publishing Polska, Warszawa 2011, ISBN 978-8-3623-4354-6.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *