AP Logo

Codziennie stajesz przed koniecznością podejmowania różnego rodzaju decyzji dotyczących życia prywatnego, pracy, zdrowia.

Podjęcie niektórych decyzji przychodzi prosto i łatwo, inne spędzają sen z powiek przez wiele nocy. Gdzie zazwyczaj szukasz w takiej sytuacji pomocy? U kogoś z rodziny, zaufanego przyjaciela, a może wróżki? Opinie innych – zaufanych  i dobrze nam życzących osób – mogą być bardzo pomocne, jednak szukając najlepszej decyzji pamiętaj, by zajrzeć też w głąb siebie.

Jak zrobić to skutecznie?  Zastanów się, nad tym, co w związku ze sprawą nad którą się zastanawiasz:  MUSISZ, POWINIENEŚ i CHCESZ zrobić.  Spojrzenie na sprawę z tych trzech perspektyw pozwoli Ci lepiej  poznać swoje potrzeby, pragnienia i uczucia.

Przeanalizujmy na przykładzie:

Czy powinienem przyjąć ofertę pracy, którą otrzymałem od konkurencyjnej firmy? 

Trudna sztuka podejmowania decyzji

Oczywiście to,  co w danej sprawie MUSISZ, POWINIENEŚ lub CHCESZ jest Twoim subiektywnym wyborem. Może zdarzyć się tak, że inna osoba będąca w Twojej sytuacji dokonałaby zupełnie innej klasyfikacji. Dlatego też ważne jest byś podejmując decyzję skupił się na tym czego chcesz Ty sam, a nie czego chcą inni 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *