Trudna sztuka podejmowania decyzji

Trudna sztuka podejmowania decyzji

Codziennie stajesz przed koniecznością podejmowania różnego rodzaju decyzji dotyczących życia prywatnego, pracy, zdrowia.

Podjęcie niektórych decyzji przychodzi prosto i łatwo, inne spędzają sen z powiek przez wiele nocy. Gdzie zazwyczaj szukasz w takiej sytuacji pomocy? U kogoś z rodziny, zaufanego przyjaciela, a może wróżki? Opinie innych – zaufanych  i dobrze nam życzących osób – mogą być bardzo pomocne, jednak szukając najlepszej decyzji pamiętaj, by zajrzeć też w głąb siebie.

Jak zrobić to skutecznie?  Zastanów się, nad tym, co w związku ze sprawą nad którą się zastanawiasz:  MUSISZ, POWINIENEŚ i CHCESZ zrobić.  Spojrzenie na sprawę z tych trzech perspektyw pozwoli Ci lepiej  poznać swoje potrzeby, pragnienia i uczucia.

Przeanalizujmy na przykładzie:

Czy powinienem przyjąć ofertę pracy, którą otrzymałem od konkurencyjnej firmy? 

Trudna sztuka podejmowania decyzji

Oczywiście to,  co w danej sprawie MUSISZ, POWINIENEŚ lub CHCESZ jest Twoim subiektywnym wyborem. Może zdarzyć się tak, że inna osoba będąca w Twojej sytuacji dokonałaby zupełnie innej klasyfikacji. Dlatego też ważne jest byś podejmując decyzję skupił się na tym czego chcesz Ty sam, a nie czego chcą inni 🙂

Mówienie i pisanie zawsze przychodziło mi z łatwością. Podobno słynę z ciętej riposty. Wszyscy myśleli, że zostanę nauczycielem, a wylądowałam na socjologii. Jednak po latach okazało się, że da się te obie rzeczy połączyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KONTAKT

Daj nam znać co możemy dla Ciebie zrobić, wypełniając formularz poniżej, a my skontaktujemy się z Tobą do 48h w dni robocze.

  * Twoje imię i nazwisko:


  * Treść wiadomości:

  * Czy prowadzisz firmę?

  * Podaj NIP Twojej firmy:

  * Podaj numer telefonu:

  * Twój adres e-mail:

  Jeśli jesteś zainteresowany pozyskaniem dotacji na usługi szkoleniowo-doradcze wypełnij nasz formularz pod dotacje dostępny pod TYM LINKIEM.

  Natomiast jeśli chcesz byśmy dopasowali indywidualny program rozwojowy, wypełnij jeden z poniższych formularzy:

  Analiza potrzeb szkoleniowo-doradczych KLIENT BIZNESOWY

  Analiza potrzeb szkoleniowo-doradczych KLIENT INDYWIDUALNY

  * W celu zapewnienia najlepszej jakości odpowiedzi wszystkie pola w formularzu są obowiązkowe.